FOLLOW ON : Doofootballs
SCAN LINE QR CODE : @DOOFOOTBALL3 เพิ่มเพื่อน
12:00 SANFRECCE HIROSHIMA(ซานเฟรซเซ ฮิโรชิม่า)   VS   SAGAN TOSU(สากัน โตสู)
 
12:00 VEGALTA SENDAI(เวกัลตา เซนได)   VS   JUBILO IWATA(จูบิโล อิวาตะ)
 
13:00 KYOTO SANGA FC (เกียวโต แซงก้า)   VS   ROASSO KUMAMOTO(โรอัสโซ่ คุมาโมโตะ)
 
13:00 TOKYO VERDY(โตเกียวเวอร์ดี้)   VS   MITO HOLLYHOCK(มิโตะ ฮอลลี่ฮ็อค)
 
14:00 AMNAT RUENROENG (อำนาจ รื่นเริง)   VS   NAWAPHON NAKORNLOUNG PROMOTION (นวพล นครหลวงโปรโมชั่น )
 
14:00 PTT BLUEWAVE CHONBURI ( พีทีที บลูเวฟ ชลบุรี)   VS   KASEM BUNDIT UNIVERSITY( ม.เกษมบัณฑิต)
 
14:00 01   VS   KONG: SKULL ISLAND (2017) คอง มหาภัยเกาะกะโหลก
 
14:00 KAWASAKI FRONTALE (คาวาซากิ ฟรอนตาเล่)   VS   KASHIMA ANTLERS(คาชิมา อันท์เลอร์ส)
 
14:00 URAWA RED DIAMONDS(อุราวะ เร้ด ไดมอนส์ )   VS   CONSADOLE SAPPORO(คอนซาโดเล ซัปโปโร )
 
14:00 VISSEL KOBE( วิสเซล โกเบ )   VS   NAGOYA GRAMPUS EIGHT( นาโงยา แกรมปัส )
 
14:00 YOKOHAMA F.MARINOS (โยโกฮาม่า เอฟ มารินอส)   VS   SHONAN BELLMARE(โชนัน เบลล์มาเร่)
 
14:30 HEBEI CFFC (เหอเป่ย ไชนา ฟอร์จูน)   VS   BEIJING RENHE(กุ้ยโจว เหรินเฮอ)
 
16:00 WASINCHAI SOMSAKKORSANG(วสินชัย สมศักดิ์ก่อสร้าง )   VS   KASEMLUCK( เกษมลักษณ์ )
 
16:00 EHIME FC (เอฮิเมะ เอฟซี)   VS   VENTFORET KOFU(เวนท์ฟอเรท โกฟุ)
 
17:00 URAL II(เอฟเค อูราล)   VS   NOSTA(โนสต้า)
 
17:00 ELAZIGSPOR (อลาซิกสปอร์)   VS   ADANASPOR(อดาน่าสปอร์)
 
17:00 SIBIR NOVOSIBIRSK (ซิเบียร์)   VS   TYUMEN()
 
17:00 GAMBA OSAKA(กัมบะ โอซาก้า)   VS   CEREZO OSAKA(เซเรโซ โอซาก้า)
 
17:00 FAGIANO OKAYAMA FC (ฟาเจียโน โอคายามา)   VS   FC GIFU(เอฟซี กิฟู)
 
17:00 HOANG ANH GIA LAI(ฮอง อันห์ ยาลาย)   VS   DA NANG(ดานัง)
 
17:00 TULEVIK VILJANDI(ทุลเลวิก วิลจานดิ)   VS   FLORA TALLINN(ฟลอร่า ทาลลินน์)
 
17:30 GENCLERBIRLIGI (เกนเคลอร์บิลิจี้)   VS   OSMANLISPOR FK(ออสมานลิสปอร์ เอฟเค)
 
17:30 KARABUKSPOR (คาราบุคสปอร์)   VS   BURSASPOR(บูร์ซาสปอร์)
 
17:45 SIAM NAVY FC( ราชนาวี )   VS   AIR FORCE CENTRAL FC( แอร์ฟอร์ซ เซ็นทรัล )
 
18:00 KOLOMNA (โคโลมา)   VS   TORPEDO VLADIMIR(ตอร์ปิโด วลาดิเมียร์)
 
18:00 PSKOV 747 (เปสคอฟ 747)   VS   ZNAMYA()
 
18:00 DINAMO ST PETERSBURG II(เซนต์ปีเตอร์สเบิร์ก)   VS   SPARTAK KOSTROMA(สปาร์ตัก โคสโตรมา)
 
18:00 KALUGA   VS   ZORKY KRASNOGORSK
 
18:00 UDONTHANI FC (อุดรธานี )   VS   KHONKAEN FC (ขอนแก่น)
 
18:00 EIBAR( เออิบาร์ )   VS   GETAFE( เกตาเฟ )
 
18:00 JAHN REGENSBURG(SSV จอห์น เรเกนเบิร์ก)   VS   ST. PAULI(แซงต์พอลิ)
 
18:00 SANDHAUSEN (SV แซนด์เฮาเซ่น)   VS   DARMSTADT(ดาร์มสตัดท์)
 
18:00 UNION BERLIN (ยูเนี่ยน เบอร์ลิน)   VS   FC HEIDENHEIM(ไฮน์เดนเฮลม์)
 
18:00 FC ORENBURG(กาโซวิก โอเรนเบิร์ก)   VS   DINAMO ST PETERSBURG(เซนต์ปีเตอร์สเบิร์ก)
 
18:00 FC YENISEY KRASNOYARSK(เยนีเซย์ ครัสโนยาสค์)   VS   TOM TOMSK(ทอมสค์)
 
18:00 UBON UMT FC(อุบล ยูเอ็มที ยูไนเต็ด )   VS   CHAINAT FC(ชัยนาท ฮอร์นบิล )
 
18:00 THAN QUANG NINH (ทัน กวางนินห์)   VS   NAM DINH(นามดิน)
 
18:30 WEST BROMWICH ALBION (เวสต์บรอมวิช อัลเบี้ยน)   VS   LIVERPOOL( ลิเวอร์พูล)
 
18:30 HIBERNIAN (ฮิเบอร์เนี่ยน()   VS   CELTIC(เซลติก)
 
18:35 GUANGZHOU R&F F.C. (กว่างโจว R&F)   VS   SHANDONG LUNENG(ซานตง ลู่เนิ่ง)
 
18:35 GUIZHOU HENGFENG (กุ้ยโจว เฮงเฟง ซีเช็ง)   VS   CHANGCHUN YATAI(ชางชุน ย่าไท่)
 
19:00 FC CHELYABINSK (เชลยาบินสค์)   VS   VOLGA ULYANOVSK(วอลกา อูลยานอฟสค์)
 
19:00 DINAMO STAVROPOL(ดินาโม)   VS   KUBAN KRASNODAR II(คูบาน)
 
19:00 SPARTAK NALCHIK (สปาร์ตัก นาลชิค)   VS   MASHUK-KMV(มาชูค)
 
19:00 SAMUTSAKHON FC (ไทยยูเนี่ยน สมุทรสาคร)   VS   RAYONG FC (ระยอง)
 
19:00 OERGRYTE FF(ออเทนเต้)   VS   HALMSTADS BK(ฮาล์มสตัด)
 
19:00 BOLUSPOR (โบลูสปอร์)   VS   ISTANBULSPOR(อิสตันบูลสปอร์)
 
19:00 GAZIANTEPSPOR(กาเซียนเทปสปอร์ )   VS   ESKISEHIRSPOR(เอสคิเซไฮสปอร์)
 
19:00 SPARTAK MOSCOW II (สปาร์ตัก มอสโก)   VS   FC VOLGAR(วอลก้า ทเวอร์)
 
19:00 CHONBURI (ชลบุรี)   VS   MUANG THONG UNITED(เอสซีจี เมืองทอง ยูไนเต็ด)
 
20:00 KHIMIK NOVOMOSKOVSK   VS   DINAMO BRIANSK(ดินาโม บรีอันสค์)
 
20:00 ANGUSHT NAZRAN ()   VS   ANZHI MAKHACHKALA II(อันจิ มาคัชคาล่า)
 
20:00 BIOLOG NOVOKUBANSK (ไบโอล็อค)   VS   ARMAVIR FC(อามาเวีย)
 
20:00 FC KRASNODAR II (คราซ์โนดาร์ เอฟเค)   VS   CHERNOMORETS NOVOROSSIYSK(เชอร์โนโมเร๊ต โนโวรอสซี่)
 
20:00 ANGTHONGFC (อ่างทอง)   VS   ARMY UNITED (อาร์มี่ ยูไนเต็ด)
 
20:00 SPAL 2013 (สปาล)   VS   ROMA(โรมา )
 
20:00 BRESCIA(เบรสชา)   VS   CESENA(เชเซน่า)
 
20:00 CREMONESE(เครโมเนเซ่)   VS   ASCOLI PICCHIO FC 1898(อัคโคลี่)
 
20:00 ENTELLA(วีร์ตุส เอ็นเตลล่า)   VS   PRO VERCELLI(โปร เวอร์เซลลี่)
 
20:00 FOGGIA(ฟอกเจีย)   VS   BARI(บารี่)
 
20:00 NOVARA (โนวาร่า)   VS   VENEZIA(เวเนเซีย)
 
20:00 PALERMO (ปาแลร์โม)   VS   AVELLINO(อเวลลิโน่)
 
20:00 PARMA CALCIO 1913 (ปาร์ม่า)   VS   CARPI(คาปิ)
 
20:00 SALERNITANA (ซาแลร์นิตาน่า)   VS   CITTADELLA(ชิตตาเดลล่า)
 
20:00 NANCY (น็องซี่)   VS   AUXERRE(โอแซร์)
 
20:00 FC LAHTI(ลาติ)   VS   ILVES(อาเวส)
 
20:00 HJK(เอชเจเค เฮลซิงกิ)   VS   KUPS(คูพีเอส)
 
20:00 SJK ()   VS   HONKA(ฮอนก้า)
 
20:00 TRABZONSPOR (แทร็บซอนสปอร์)   VS   SIVASSPOR(ชีวาสสปอร์()
 
20:00 FAKEL (ฟาเคิล)   VS   OLIMPIEC NIZHNY()
 
20:00 PORT FC( การท่าเรือ)   VS   PRACHUAP FC( พีที ประจวบ )
 
20:00 TRANS NARVA(ทรานส์ นาร์ว่า)   VS   TALINNA KALEV(ทาลินน่า คาเลฟ)
 
20:30 EINTRACHT FRANKFURT (ไอน์ทรัคท์ แฟรงค์เฟิร์ต)   VS   HERTHA BERLIN(แฮร์ธา เบอร์ลิน)
 
20:30 HAMBURGER SV(ฮัมบวร์ค)   VS   FREIBURG(ไฟรบวร์ก)
 
20:30 HANNOVER 96 (ฮันโนเวอร์ 96 )   VS   BAYERN MUNICH(บาเยิร์น มิวนิค )
 
20:30 RASENBALLSPORT LEIPZIG (RB ลีบซิก)   VS   HOFFENHEIM(ฮอฟเฟ่นไฮม์)
 
20:30 VFB STUTTGART(สตุ๊ตการ์ต)   VS   WERDER BREMEN(แวร์เดอร์ เบรเมน)
 
20:30 RUBIN KAZAN (รูบิน คาซาน)   VS   FC ROSTOV(เอฟเค รอสตอฟ)
 
21:00 TEKSTILSHCHIK()   VS   LOKOMOTIV-KAZANKA MOSCOW()
 
21:00 MORDOVYA (มอร์โด้เวีย ซารานสค์)   VS   ZENIT IZHEVSK(เซนนิต)
 
21:00 SPARTAK VLADIKAVKAZ(สปาร์ตัก)   VS   AFIPS AFIPSKY()
 
21:00 WATFORD (วัตฟอร์ด )   VS   CRYSTAL PALACE(คริสตัล พาเลซ )
 
21:00 REAL ZARAGOZA (ซาราโกซา)   VS   ALMERIA(อัลเมเรีย)
 
21:00 FC KOEBENHAVN (เอฟซี โคเปนเฮเกน)   VS   AC HORSENS(ฮอร์เซ่นส์)
 
21:00 OESTERSUNDS FK (ออสเตอร์ซุนด์ส)   VS   OEREBRO(เออเรบรู)
 
21:00 DEGERFORS (เดเกอร์ฟอร์ส)   VS   LANDSKRONA BOIS(แลนด์สโครน่า)
 
21:00 WOLFSBERGER AC(โวล์ฟสเบอร์เกอร์)   VS   STURM GRAZ(สตวร์มกราซ)
 
21:00 FC ROTOR VOLGOGRAD()   VS   LUCH ENERGIYA VLADIVOSTOK(ลุช เอเนอร์จีย่า)
 
21:15 CELTA VIGO( เซลต้า บีโก้ )   VS   VALENCIA( บาเลนเซีย )
 
22:00 CONCORDIA CHIAJNA(คอนคอร์เดีย เชียจน่า)   VS   FC VOLUNTARI(โวลุนทารี่)
 
22:00 MARSEILLE( โอลิมปิก มาร์กเซย )   VS   LILLE( ลีลล์ )
 
22:00 PACOS DE FERREIRA (ปากอส เดอ เฟอร์ไรร่า)   VS   BELENENSES(เบเลเนนเซ่)
 
22:00 UNIAO DA MADEIRA(อูเนียว มาไดร่า)   VS   SPORTING COVILHA(สปอร์ติ้ง โควิลฮา)
 
22:00 DEPORTES IQUIQUE (เดปอร์เตส อิกิเก้)   VS   PALESTINO(ปาเลสติโน่)
 
22:30 FC RYAZAN()   VS   ARARAT MOSCOW(อรารัต มอสโก)
 
23:00 SASSUOLO( ซาสซูโอโล )   VS   FIORENTINA( ฟิออเรนตินา )
 
23:00 TENERIFE (เตเนริเฟ่)   VS   HUESCA(ฮูเอสก้า)
 
23:00 BRANN(เอสเค บรานน์)   VS   STABAEK(สตาเบ็ค)
 
23:00 ALANYASPOR (อลันยาสปอร์)   VS   GALATASARAY(กาลาตาซาราย)
 
23:00 ANZHI MAKHACHKALA (อันจิ มาคัชคาล่า)   VS   URAL(อูราล)
 
23:00 SMOUHA SC (สโมฮา)   VS   EL DAKHLEYA(เอล เตราซานาห์)
 
23:00 TANTA (เทนเต้)   VS   AL MASRY(อัล-มาสรี)
 
23:00 WADI DEGLA FC (วาดิ)   VS   EL ENTAG EL HARBY(เอล เอนแทค)
 
23:15 MANCHESTER UNITED ( แมนเชสเตอร์ ยูไนเต็ด )   VS   TOTTENHAM HOTSPUR( ท็อตแนม ฮ็อตสเปอร์ )
 
23:15 SAN MARTIN SAN JUAN (ซานมาร์ติน ซานฮวน)   VS   LANUS(ลานุส)
 
23:15 TEMPERLEY (เทมเพอร์ลีย์)   VS   VELEZ SARSFIELD(เบเลซ ซาร์สฟิลด์)
 
23:30 BORUSSIA DORTMUND (โบรุสเซีย ดอร์ทมุนด์ )   VS   BAYER LEVERKUSEN( ไบเออร์ เลเวอร์คูเซน )
 
23:30 LASK(LASK ลินซ์)   VS   AUSTRIA WIEN(ออสเตรียเวียนนา)
 
00:00 ( Sun ) MONTREAL IMPACT(มอนทรีออล อิมแพ็ค)   VS   LOS ANGELES FC(ลอสแองเจลิส)
 
00:15 ( Sun ) 02   VS   MR. RIGHT (2016) คู่มหาประลัย นักฆ่าเลิฟเลิฟ
 
00:15 ( Sun ) 03   VS   TRUTH OR CONSEQUENCES N.M.สี่อันตรายหนีล่าฝ่าเหมี้ยม
 
00:15 ( Sun ) FEIRENSE(เฟยเรนเซ่)   VS   VITORIA DE GUIMARAES(วิตอเรีย กิมาไรส์)
 
01:00 ( Sun ) AMIENS(อาเมียงส์)   VS   STRASBOURG(สตราสบูร์ก)
 
01:00 ( Sun ) GUINGAMP( แก็งก็อง )   VS   MONACO( โมนาโก )
 
01:00 ( Sun ) METZ(เมตซ์)   VS   CAEN(ก็อง)
 
01:00 ( Sun ) TOULOUSE(ตูลูส)   VS   ANGERS(อองเช่ร์)
 
01:00 ( Sun ) OTTAWA FURY(ออตตาวา ฟิวรี)   VS   NORTH CAROLINA FC(นอร์ทแคโรไลนา)
 
01:05 ( Sun ) SAN MARTIN DE TUCUMAN(ซานมาร์ติน ทูคูมัน)   VS   GUILLERMO BROWN()
 
01:30 ( Sun ) CARRARESE(คาร์ราเรเซ่)   VS   PISTOIESE(ปิสโทลเซ่)
 
01:30 ( Sun ) MONZA(มอนซ่า)   VS   GIANA ERMINIO()
 
01:30 ( Sun ) PIACENZA(ปิอาเชนซา)   VS   PRO PIACENZA(โปร ปิอาเชนซา)
 
01:30 ( Sun ) PRATO(ปาโต้)   VS   AREZZO(อาเรสโซ่)
 
01:30 ( Sun ) GENK(ราซิ่ง เกงค์)   VS   ANDERLECHT(อันเดอร์เลชท์)
 
01:30 ( Sun ) TALLERES(ทัลเลเรส)   VS   GIMNASIA LP(กิมนาเซีย )
 
01:30 ( Sun ) NUEVA CHICAGO(นูเอบา ชิคาโก้()   VS   BROWN DE ADROGUE()
 
01:45 ( Sun ) CARDIFF CITY(คาร์ดิฟฟ์ ซิตี้)   VS   NOTTINGHAM FOREST(น็อตติ้งแฮม ฟอเรสต์)
 
01:45 ( Sun ) AC MILAN( เอซี มิลาน)   VS   BENEVENTO( เบเนเวนโต้)
 
02:00 ( Sun ) HOUSTON DYNAMO(ฮุสตัน ไดนาโม)   VS   TORONTO FC(โตรอนโต้ เอฟซี)
 
02:30 ( Sun ) 04   VS   SKIN TRAFFIK (2015) โคตรนักฆ่ามหากาฬ
 
02:30 ( Sun ) 05   VS   SHOOT TO KILL (1988) ล่าสุดขั้ว
 
02:30 ( Sun ) BARCELONA(บาร์เซโลนา )   VS   SEVILLA(เซบีย่า )
 
02:30 ( Sun ) ESTORIL(เอสโตริล)   VS   BENFICA(เบนฟิก้า)
 
02:30 ( Sun ) NEW YORK RED BULLS(นิวยอร์ก เร้ด บูลล์ส)   VS   CHICAGO FIRE(ชิคาโก ไฟร์)
 
03:45 ( Sun ) BANFIELD(บานฟิลด์)   VS   GODOY CRUZ(โกดอย ครูซ)
 
06:00 ( Sun ) SAN LORENZO   VS   CHACARITA JUNIORS
 
06:00 ( Sun ) FC CINCINNATI   VS   PITTSBURGH RIVERHOUNDS
 
06:00 ( Sun ) PENN FC()   VS   CHARLESTON BATTERY(ชาเรสตัน แบทเตอร์รี่)
 
06:30 ( Sun ) COLUMBUS CREW   VS   NEW ENGLAND REV.
 
06:30 ( Sun ) ORLANDO CITY   VS   SAN JOSE EARTHQUAKES
 
06:30 ( Sun ) TAMPA BAY ROWDIES   VS   REAL MONARCHS SLC
 
07:00 ( Sun ) FC DALLAS   VS   PHILADELPHIA UNION
 
07:00 ( Sun ) COLORADO SPRINGS SWITCHBACKS FC   VS   SEATTLE SOUNDERS FC II
 
07:00 ( Sun ) OKC ENERGY FC   VS   SAINT LOUIS FC
 
08:00 ( Sun ) REAL SALT LAKE   VS   COLORADO RAPIDS
 
09:00 ( Sun ) PHOENIX RISING FC   VS   SWOPE PARK RANGERS
 
09:00 ( Sun ) PORTLAND TIMBERS II   VS   RENO 1868 FC
 
09:30 ( Sun ) LA GALAXY   VS   ATLANTA UNITED
 
11:00 ( Sun ) ALBIREX NIIGATA   VS   OMIYA ARDIJA