FOLLOW ON : Doofootballs
SCAN LINE QR CODE : @DOOFOOTBALL3 เพิ่มเพื่อน
12:00 ALBIREX NIIGATA(อัลบิเร็กซ์ นิงาตะ)   VS   OITA TRINITA(โออิตะ ตรินิต้า)
 
12:00 TOKYO VERDY(โตเกียว เวอร์ดี้)   VS   ZWEIGEN KANAZAWA(ซไวเก้น คานาซาวะ)
 
13:00 SAGAN TOSU(สากัน โตสู)   VS   SHIMIZU S-PULSE(ชิมิสุ เอส-พัลส์)
 
13:00 KYOTO SANGA FC(เกียวโต แซงก้า)   VS   RENOFA YAMAGUCHI(รีโนฟา ยามากูชิ)
 
14:00 SHONAN BELLMARE ( โชนัน เบลล์มาเร )   VS   VEGALTA SENDAI( เวกัลตะ เซนได )
 
14:00 EHIME FC(เอฮิเมะ)   VS   TOCHIGI SC(โทชิกิ)
 
14:00 FAGIANO OKAYAMA FC(ฟาเจียโน โอคายามะ )   VS   AVISPA FUKUOKA(อวิสปา ฟูกูโอกะ)
 
14:00 MACHIDA ZELVIA(มาชิดา เซลเวีย)   VS   YOKOHAMA FC(โยโกฮามา)
 
14:00 OMIYA ARDIJA(โอมิยะ อาร์ดิจา)   VS   JEF UNITED CHIBA(เจฟ ยูไนเต็ด อิชิฮาร่า ชิบะ)
 
14:15 -   VS   -
 
14:30 BEIJING RENHE(กุ้ยโจว เหรินเฮอ)   VS   SHANDONG LUNENG(ซานตง ลู่เนิ่ง ไท่ซาน)
 
14:30 TIANJIN TEDA(เทียนจิน เทนด้า)   VS   GUIZHOU HENGFENG(กุ้ยโจว เฮงเฟง ซีเช็ง)
 
15:00 SANFRECCE HIROSHIMA(ซานเฟรชเช ฮิโรชิมา )   VS   VISSEL KOBE(วิสเซล โกเบ )
 
15:00 TYUMEN(อากาเดียร์)   VS   SPARTAK MOSCOW II(สปาร์ตัก มอสโก 2)
 
15:30 TAIWAN (ไต้หวัน)   VS   BANGLADESH (บังกลาเทศ)
 
16:00 FC GIFU(กิฟู)   VS   MATSUMOTO YAMAGA(มัตซูโมโตะ ยามากะ)
 
16:00 ( หลิว เหมาตุน)   VS   (ภราดรเล็ก อ.สนิทพันธุ์ )
 
16:00 SIBIR NOVOSIBIRSK   VS   FC TAMBOV
 
17:00 CAN THO(เกิ่นเทอ)   VS   THAN QUANG NINH(ทัน กวางนินห์)
 
17:00 MALAGA ( มาลาก้า )   VS   ALAVES( อลาเบส )
 
17:00 GIMNASTIC(กิมนาสติก)   VS   OSASUNA(โอซาซูนา)
 
17:00 AGF(อาร์ฮุส)   VS   OB(โอเดนเซ)
 
17:30 UDINESE ( อูดิเนเซ )   VS   INTER( อินเตอร์ )
 
18:00 NAKHON RATCHASIMA FC(นครราชสีมา มาสด้า )   VS   PORT FC(การท่าเรือ )
 
18:00 UBON UMT FC ( อุบล ยูเอ็มที ยูไนเต็ด )   VS   SUPHANBURI FC( สุพรรณบุรี )
 
18:00 KHANH HOA NHA TRANG(ญาจาง)   VS   HOANG ANH GIA LAI(ฮหว่างอัญซาลาย)
 
18:00 PSM MAKASSAR(พีเอสเอ็ม มากัสซาร์)   VS   MITRA KUKAR(มิตรา คูคาร์)
 
18:00 AVARTA ()   VS   NAESTVED()
 
18:00 PTT RAYONG (พีทีที ระยอง)   VS   ARMY UTD (อาร์มี่ ยูไนเต็ด)
 
18:00 UDONTHANI FC (อุดรธานี เอฟซี)   VS   RAYONG FC (ระยอง เอฟซี)
 
18:00 URAL   VS   AMKAR
 
18:00 DINAMO ST PETERSBURG   VS   BALTIKA
 
18:15 HEARTS   VS   CELTIC
 
18:30 PERSEBAYA SURABAYA(เปอร์เซบายา สุราบายา)   VS   AREMA(อารีมา)
 
18:35 JIANGSU SUNING FC (เจียงซูซูหนิง)   VS   CHANGCHUN YATAI(ฉางชุน หย่าไถ)
 
19:00 BANGKOK UNITED (ทรู แบงค็อก ยูไนเต็ด )   VS   CHONBURI(ชลบุรี )
 
19:00 CHAINAT FC (ชัยนาท ฮอร์นบิล )   VS   RATCHABURI FC(ราชบุรี มิตรผล )
 
19:00 CLB TP HO CHI MINH(โฮจิมินห์ ซิตี้)   VS   HA NOI TT(ฮานอย ทีแอนด์ที)
 
19:00 FC HELSINGOER   VS   RANDERS FC
 
19:00 RINGKOEBING   VS   KOLDING IF
 
19:00 THAI HONDA FC (ไทยฮอนด้า)   VS   KRABI FC (กระบี่ เอฟซี)
 
19:00 SISAKET FC (ศรีสะเกษ เอฟซี)   VS   NONG BUA PITCHAYA (หนองบัว พิชญ)
 
19:00 KHIMKI(ฮิมกี)   VS   FAKEL(ฟาเคล )
 
19:00 OLIMPIEC NIZHNY   VS   LUCH ENERGIYA VLADIVOSTOK
 
19:00 SHINNIK YAROSLAVL(ชินนิค ยาโรสลาฟล์)   VS   FC YENISEY KRASNOYARSK()
 
19:00 TOM TOMSK   VS   FC ROTOR VOLGOGRAD
 
19:00 PAIDE LINNAMEESKOND   VS   TAMMEKA
 
19:30 MANCHESTER CITY(แมนเชสเตอร์ ซิตี้ )   VS   HUDDERSFIELD TOWN( ฮัดเดอร์สฟิลด์ ทาวน์ )
 
19:30 AZ ALKMAAR(อาแซด อัลค์มาร์)   VS   PEC ZWOLLE(พีอีซี ซโวลล์)
 
19:30 EXCELSIOR(เอ็กเซลซิเออร์)   VS   AJAX(อาแจ็กซ์)
 
19:30 FC TWENTE(ทเวนเต้)   VS   NAC BREDA(เอ็นเอซี เบรด้า)
 
19:30 FC UTRECHT(อูเทร็คท์)   VS   VVV-VENLO(วีวีวี เวนโล่)
 
19:30 PSV EINDHOVEN (พีเอสวี ไอนด์โฮเฟิน)   VS   FC GRONINGEN(โกรนิงเงิน)
 
19:30 RODA JC KERKRADE(โรด้า เจซี เคอร์เครด)   VS   ADO DEN HAAG(เอดีโอ เดน ฮาก)
 
19:30 SC HEERENVEEN(ฮีเรนวีน)   VS   FEYENOORD(ไฟเยอโนร์ด)
 
19:30 SPARTA ROTTERDAM(สปาร์ต้า ร็อตเธอร์ดัม)   VS   HERACLES(เฮราคลีส)
 
19:30 WILLEM II(วิลเลม ทเวล)   VS   VITESSE(วิเทสส์)
 
19:30 CLUB BRUGGE(คลับ บรูกก์)   VS   ANDERLECHT(อันเดอร์เลชท์)
 
19:30 DINAMO MINSK(ดินาโม มินส์)   VS   SHAKHTYOR SOLIGORSK(ชัคห์ติยอร์)
 
20:00 CHIEVOVERONA(คิเอโว่ เวโรน่า)   VS   CROTONE(โครโตเน่)
 
20:00 GENOA(เจนัว)   VS   FIORENTINA(ฟีออเรนตีนา)
 
20:00 LAZIO( ลาซิโอ )   VS   ATALANTA( อตาลันต้า )
 
20:00 SPAL 2013(สปอล 2013)   VS   BENEVENTO(เบเนเวนโต้)
 
20:00 SSC NAPOLI(นาโปลี )   VS   TORINO(โตริโน )
 
20:00 SAINT-ETIENNE(แซ็งเตเตียน)   VS   BORDEAUX(บอร์โด)
 
20:00 AALESUND(เอลซุนด์)   VS   MJOENDALEN(เอ็มจอนดาเลน ไอเอฟ)
 
20:00 BROMMAPOJKARNA   VS   DJURGAARDEN
 
20:00 DALKURD FF   VS   KALMAR FF
 
20:00 VARBERGS BOIS FC   VS   LANDSKRONA BOIS
 
20:00 FENERBAHCE   VS   BURSASPOR
 
20:00 FC VOLGAR   VS   ZENIT ST. PETERSBURG II
 
20:00 KRYLYA SOVETOV SAMARA   VS   KUBAN KRASNODAR
 
20:30 EINTRACHT BRAUNSCHWEIG   VS   INGOLSTADT
 
20:30 ERZGEBIRGE AUE   VS   DYNAMO DRESDEN
 
20:30 FORTUNA DUESSELDORF   VS   HOLSTEIN KIEL
 
20:30 GREUTHER FUERTH   VS   DUISBURG
 
20:30 JAHN REGENSBURG   VS   DARMSTADT
 
20:30 KAISERSLAUTERN   VS   FC HEIDENHEIM
 
20:30 SANDHAUSEN( ซานด์เฮาเซ่น)   VS   NUERNBERG(เนือร์นแบร์ค)
 
20:30 ST. PAULI   VS   ARMINIA BIELEFELD
 
20:30 UNION BERLIN   VS   BOCHUM
 
20:30 KORONA KIELCE   VS   WISLA KRAKOW
 
20:30 ZAGLEBIE LUBIN   VS   GORNIK ZABRZE
 
21:00 REAL OVIEDO   VS   LORCA FC
 
21:00 FC KOEBENHAVN   VS   BROENDBY IF
 
21:00 FC ZUERICH   VS   LAUSANNE
 
21:00 ST. GALLEN   VS   BASEL
 
21:00 THUN   VS   GRASSHOPPER
 
21:00 TEMPERLEY   VS   PATRONATO DE PARANA
 
21:15 ATLETICO MADRID(แอตเลติโก มาดริด )   VS   ESPANYOL(เอสปันญอล )
 
21:30 LYON   VS   TROYES
 
22:00 CAEN ( ก็อง)   VS   MONACO(โมนาโก)
 
22:00 DIJON   VS   GUINGAMP
 
22:00 METZ   VS   ANGERS
 
22:00 NANTES   VS   MONTPELLIER
 
22:00 RENNES   VS   STRASBOURG
 
22:00 TOULOUSE   VS   LILLE
 
22:00 ESTORIL   VS   VITORIA DE SETUBAL
 
22:00 MOREIRENSE   VS   AVES
 
22:00 O'HIGGINS   VS   UNIVERSIDAD DE CHILE
 
22:30 ARSENAL( อาร์เซนอล )   VS   BURNLEY( เบิร์นลีย์ )
 
22:30 CHELSEA (เชลซี)   VS   LIVERPOOL(ลิเวอร์พูล)
 
22:30 CESENA   VS   PARMA CALCIO 1913
 
22:30 ELFSBORG   VS   AIK
 
22:30 GAZ METAN MEDIAS   VS   DINAMO BUCURESTI
 
23:00 SASSUOLO(ซาสซูโอโล)   VS   SAMPDORIA( ซามพ์โดเรีย )
 
23:00 ALBACETE(อัลเบอเซตี)   VS   CADIZ(กาดิซ)
 
23:00 LUGO(ลูโก)   VS   SEVILLA ATLETICO(เซบีย่า แอตเลติโก)
 
23:00 STANDARD LIEGE(สตองดาร์ด ลีแอช)   VS   GENK(เกงค์)
 
23:00 SOENDERJYSKE (ซอนเดร์ยิสคีย์)   VS   HOBRO(โฮโบร)
 
23:00 LILLESTROEM(ลีลล์สตรอม)   VS   SANDEFJORD(ซานเดฟยอร์ด)
 
23:00 ODDS BALLKLUBB(อ็อดด์)   VS   START(สตาร์ท)
 
23:00 VAALERENGA(วาเลเรนก้า)   VS   FK HAUGESUND(เฮาเกซุนด์)
 
23:00 PAS GIANNINA   VS   OLYMPIACOS
 
23:00 PANATHINAIKOS   VS   XANTHI
 
23:00 PANETOLIKOS   VS   ASTERAS TRIPOLIS
 
23:00 PANIONIOS   VS   LEVADIAKOS
 
23:00 AKHISARSPOR   VS   GALATASARAY
 
23:00 CSKA MOSCOW   VS   ARSENAL TULA
 
23:00 SUDUVA   VS   TRAKAI FK
 
23:30 LAS PALMAS (ลาส พัลมาส )   VS   GETAFE(เกตาเฟ )
 
00:00 ( Mon ) CHAVES(ชาเวช)   VS   MARITIMO(มาริติโม่)
 
00:00 ( Mon ) DELFIN(เดลฟิน)   VS   INDEPENDIENTE DEL VALLE(อินดิเพนเดียนเต้ เดล วัลเล่)
 
00:00 ( Mon ) NEW YORK RED BULLS II   VS   NASHVILLE SC
 
01:00 ( Mon ) LYNGBY(ลิงบี้)   VS   SILKEBORG()
 
01:00 ( Mon ) BRANN(บรานน์)   VS   TROMSOE(ทรุมเซอ)
 
01:00 ( Mon ) PALESTINO(ปาเลสติโน่)   VS   UNIVERSIDAD DE ()
 
01:00 ( Mon ) JOHN HIGGINS   VS   MARK WILLIAMS
 
01:30 ( Mon ) TIGRE   VS   LANUS
 
01:30 ( Mon ) BOSTON RIVER   VS   RACING
 
01:45 ( Mon ) CAGLIARI(กายารี )   VS   ROMA( โรมา )
 
01:45 ( Mon ) BARCELONA (บาร์เซโลนา )   VS   REAL MADRID(เรอัล มาดริด)
 
02:00 ( Mon ) ATLETICO PR   VS   PALMEIRAS
 
02:00 ( Mon ) CRUZEIRO   VS   BOTAFOGO RJ
 
02:00 ( Mon ) FLAMENGO   VS   INTERNACIONAL
 
02:00 ( Mon ) VITORIA   VS   FLUMINENSE
 
02:00 ( Mon ) ORIENTE PETROLERO   VS   THE STRONGEST
 
02:00 ( Mon ) ENVIGADO   VS   INDEPENDIENTE MEDELLIN
 
02:00 ( Mon ) RAJA CASABLANCA   VS   AS VITA CLUB
 
02:00 ( Mon ) AL MASRY   VS   HCB SONGO
 
02:05 ( Mon ) MARSEILLE(โอลิมปิก มาร์กเซย )   VS   NICE( นีซ )
 
02:15 ( Mon ) FC PORTO   VS   FEIRENSE
 
02:30 ( Mon ) AUCAS   VS   EMELEC
 
02:30 ( Mon ) CARACAS   VS   ZULIA
 
02:30 ( Mon ) METROPOLITANOS FC   VS   CARABOBO FC
 
03:30 ( Mon ) COLO COLO(โคโล โคโล่)   VS   EVERTON CD(เอฟเวอร์ตัน เด วีน่า เดล มาร์)
 
03:30 ( Mon ) SPORT HUANCAYO(สปอร์ต ฮวนคาโย่)   VS   SPORTING CRISTAL(สปอร์ติ้ง คริสตัล)
 
03:30 ( Mon ) SEATTLE SOUNDERS FC II   VS   SACRAMENTO REPUBLIC FC
 
03:45 ( Mon ) BOCA JUNIORS(โบคา จูเนียร์ส)   VS   UNION()
 
04:00 ( Mon ) ATLETICO HUILA   VS   CHICO FC
 
04:00 ( Mon ) TRUJILLANOS FC   VS   ATLETICO VENEZUELA
 
04:00 ( Mon ) ORLANDO CITY   VS   REAL SALT LAKE
 
04:00 ( Mon ) BETHLEHEM STEEL FC   VS   RICHMOND KICKERS
 
04:15 ( Mon ) NACIONAL POTOSI   VS   BOLIVAR
 
04:15 ( Mon ) CD FAS   VS   CD AUDAZ
 
04:30 ( Mon ) NACIONAL   VS   GENERAL DIAZ
 
04:30 ( Mon ) ALIANZA FC   VS   CD SONSONATE
 
04:30 ( Mon ) CD AGUILA   VS   FIRPO
 
05:00 ( Mon ) GREMIO   VS   SANTOS FC
 
05:00 ( Mon ) SPORT RECIFE   VS   BAHIA
 
05:00 ( Mon ) SANTOS DE GUAPILES   VS   DEPORTIVO SAPRISSA
 
06:00 ( Mon ) AMERICA DE CALI   VS   LA EQUIDAD
 
06:00 ( Mon ) BUCARAMANGA   VS   RIONEGRO AGUILAS
 
06:00 ( Mon ) DEPORTIVO PASTO   VS   DEPORTIVO CALI
 
06:00 ( Mon ) PATRIOTAS   VS   TOLIMA
 
06:00 ( Mon ) SANTA FE(ซานตาเฟ)   VS   MILLONARIOS(มิลเลียนนาริออส)
 
06:30 ( Mon ) DESTROYERS   VS   SAN JOSE
 
07:05 ( Mon ) CLUB SPORT HEREDIANO (เอเรเดียโน่)   VS   LD ALAJUELENSE(อลาจูเรนเซ่)
 
07:15 ( Mon ) CERRO PORTENO(เซอร์โร่ ปอร์เตโน่)   VS   LIBERTAD(ลิเบอร์ตาด)
 
08:00 ( Mon ) ATLETICO NACIONAL(อัตเลติโก นาซิอองนาล)   VS   LEONES()